Rozpoczął się okres rozliczeniowy z Urzędem Skarbowym z podatku dochodowego za rok 2023. Dlatego przypominamy Państwu jak ważna jest kwestia rozliczenia podatku w miejscu zamieszkania. To gdzie się rozliczamy jest niezwykle ważne dla gminy, w której faktycznie się mieszka. Jeżeli jesteście Państwo mieszkańcami Gminy Jerzmanowa, a nie jesteście tutaj zameldowani, zachęcamy, aby w rozliczeniu podatku dochodowego PIT, wskazać faktyczne miejsce zamieszkania – Gminę Jerzmanowa.

Dlaczego to takie ważne?

Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na poprawę jakości życia w naszej gminie. Każdy, kto składając swój PIT jako miejsce zamieszkania wskaże Gminę Jerzmanowa, będzie miał swój udział w jej rozwoju. Gmina otrzymuje ponad 38% udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych zamieszkujących na jej terenie. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji i więcej środków na świadczone przez gminę usługi, które służą całej społeczności.

Zachęcamy mieszkańców, aby wypełniając roczne zeznanie podatkowe, wpisywali miejsce swojego faktycznego zamieszkiwania, a nie miejsca zameldowania.

Twój podatek ma wpływ na poprawę warunków Twojego życia.

To bardzo proste!

Wystarczy w rozliczeniu PIT w rubryce - miejsce zamieszkania wpisać adres z terenu Gmina Jerzmanowa i wybrać właściwy urząd skarbowy do rozliczenia jako Urząd Skarbowy w Głogowie. Jeżeli rozliczamy się przez Internet, przyporządkowanie odpowiedniego urzędu skarbowego nastąpi automatycznie. - Wówczas blisko 38,34 % z Waszego PIT wróci i zasili budżet Gminy Jerzmanowa.

To nic nie kosztuje, a gmina wiele zyskuje - Rozlicz PIT w Gminie Jerzmanowa! Rozlicz PIT zgodnie z miejscem zamieszkania i miej wpływ na rozwój Gminy Jerzmanowa.

Twój e-PIT

Twój e-PIT to prosty i wygodny sposób na rozliczenie z urzędem skarbowym. Aby skorzystać z usługi wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. W przygotowanym zeznaniu uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy. Rozliczenie uwzględnia też zwolnienie z PIT dla osób do 26 roku życia.

Twój e-PIT tylko w e-Urzędzie Skarbowym

Dostęp do usługi Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl

Zalogowanie do e-Urzędu Skarbowego (e-US) Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną i aplikację mObywatel umożliwia korzystanie z usługi Twój e-PIT i innych usług udostępnianych w tym serwisie. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.


Pamiętaj o możliwości przekazania 1,5 proc. na OPP

Zanim złożysz roczne zeznanie podatkowe, warto wybrać organizację pożytku publicznego, której przekaże się 1,5 proc. podatku. Może to zrobić każdy podatnik. Dobrym wyborem będzie postawienie na organizacje działające lokalnie.