PrzejdĹş do treści

Aktualności

Jubileuszowa V Gala Talentów Gminy Jerzmanowa

Jubileuszowa V Gala Talentów Gminy Jerzmanowa

Koniec listopada w kalendarzu wydarzeń naszej gminy tradycyjnie należy do najzdolniejszych  uczniów i studentów.

 

W miniony piątek (25.11) tradycyjnie w sali gimnastycznej SP w Jaczowie mieliśmy przyjemność uczestniczenia w uroczystej Gali Talentów, podczas której z inicjatywy Wójta Gminy Jerzmanowa Lesława Golby uczniowie i studenci  będący mieszkańcami Gminy Jerzmanowa otrzymali stypendia edukacyjne i artystyczne za wysokie wyniki w nauce oraz wysokie osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej uzyskane w roku szkolnym 2016/2017.
- Cieszę się, że po raz kolejny spotykamy się, aby uhonorować najzdolniejszych młodych mieszkańców Gminy Jerzmanowa. Wiem, jak ogromną pracę wykonujecie, aby uzyskać tak imponujące wyniki
w nauce oraz sztuce. Jest mi bardzo przyjemnie, że możemy Was za to wynagrodzić w formie stypendiów pieniężnych. Wszystkim uczniom gratuluję bardzo dobrych wyników w nauce oraz w dziedzinie twórczości artystycznej. Chciałbym pogratulować zarówno Wam drodzy uczniowie i studenci, jak i Wam szanowni rodzice. Życzę, aby następne lata Waszej edukacji były równie owocne jak ten rok .– mówił Wójt Gminy Lesław Golba. Choć progi i kryteria przyznawania stypendiów w Gminie uległy podwyższeniu mamy w tym roku 94 stypendystów. 80 z nich otrzyma stypendia naukowe. Bardzo się cieszę, że wśród stypendystów są także studenci. Kolejne 14 stypendiów otrzymają laureaci oraz finaliści konkursów artystycznych
– kontynuował Wójt.

W uroczystości udział wzięli wyróżnieni uczniowie i studenci oraz ich rodzice, Wójt Gminy Jerzmanowa - Lesław Golba, Przewodniczący Rady Gminy - Tadeusz Kozakowski, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej - Barbara Reszczyńska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie - Wioletta Olejnik . Spotkanie profesjonalnie poprowadzili p. Daria Kapica –Przewoźnik i p. Przemysław Mazan za co serdecznie dziękujemy. Podczas gali nie mogło zabraknąć występów artystycznych. W tym roku w programie artystycznym zaprezentowali się Aleksandra Mioduszewska i Jakub Wasielewski – wokaliści Studia Talentów w Głogowie oraz Emilia Kantowicz i uczniowie z zespołu tanecznego uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Jaczowie.

Najwyższymi osiągnięciami w dziedzinie kultury i sztuki wśród tegorocznych stypendystów poszczycić się mogą:

Laura Hara: laureatka licznych konkursów m. in. I miejsca w międzynarodowym konkursie filmowym „Gesehen! Gefilmt! Gelernt!”, I miejsca w Ogólnopolskim festiwalu obrazu „Moje miasto a w nim”,
I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie filmowym „Od ignoranta do eleganta”.

Aleksandra Fudali: ukończyła szkołę artystyczną z średnią ocen 5,43, jest finalistką oraz laureatką licznych konkursów m. in. wyróżnienia w międzynarodowym konkursie skrzypcowym „Vivaldi 335” w Wieliczce, II miejsca w VI Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding”, wyróżnienia w VII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding” w Warszawie, II miejsca w XVII Międzynarodowym konkursie „Talents for Europe” w Słowacji.

Zuzanna Nagi: ma na swoim koncie liczne stypendia i nagrody w prestiżowych konkursach gitarowych, jest laureatką programu stypendialnego „zDolny Śląsk”, kształci się w klasie gitary klasycznej Arkadiusza Stachowskiego w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie. Laureatka licznych konkursów krajowych oraz międzynarodowych m. in. I miejsce w VII Ogólnopolskim konkursie gitarowym „Viva Gitara” w Zielonej Górze, nagroda specjalna dla „Największej indywidualności Ziemi Lubuskiej”, III miejsce w III International Guitar Competition Fernando Sor w Czechach, III miejsce w XX Międzynarodowym Festiwalu i konkursie muzyki gitarowej w Trzęsaczu.

Bernard Fontenelle powiedział kiedyś, że: „Wiedza nie jest wcale dziedzictwem, które się otrzymuje, to całkiem nowy nabytek, po który sięgać trzeba.” Laureaci stypendium naukowego Gminy Jerzmanowa doskonale o tym wiedzą, z chęcią sięgają po wiedzę i to z imponującymi wynikami.

Najwyższe średnie zdobyli wśród uczniów:

szkół podstawowych:

Aleksandra Fudali 5,82, Natalia Kachnowicz 5,73, Michał Poprawski 5, 73;

gimnazjów:

Emilia Czerniawska 5,89, Szymon Sułowski 5,62, Joanna Grondalska 5,56;

szkół ponadgimnazjalnych:

Marek Borecki 5,56, Karol Kołtowski 5,50, Hubert Kołtowski 5,32

studentów:

Filip Dyba 5,10, Żaneta Kaczmarek 4,94, Anna Klarzyńska 4,90.
 

Galeria

zobacz wszystkie
<