PrzejdĹş do treści

Aktualności

Powalczmy wspólnie o sukces Zespołu JACZOWIACY!

Powalczmy wspólnie o sukces Zespołu JACZOWIACY!

Zespół JACZOWIACY bierze udział w plebiscycie pn. Lista Przebojów Ludowych Radia Wrocław.  Dźwięki kapeli oraz śpiew Jaczowiaków na antenie Radia  rozbrzmiały w niedzielę (07.01) ale szersza prezentacja  repertuaru odbędzie się 28 stycznia 2018r. w godz. 7.00 – 10.00.


Przypomnijmy: JACZOWIACY to jeden ze najstarszych zespołów ludowych na Dolnym Śląsku. W tym roku  obchodzić będzie  73 rocznicę  działalności. Jest ponadczasowy, czego potwierdzeniem jest jego wielopokoleniowość i nieustająca chęć  powiększania  dorobku artystycznego. 

Zespół liczy 35 osób. Najmłodsza grupa to dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zazwyczaj tańcząca  na scenie. Dorośli to grupa śpiewacza, której akompaniuje kapela w składzie:  2 akordeony, kontrabas i bęben. Zespół występuje  na lokalnych scenach uświetniając  imprezy gminne i powiatowe oraz  promuje gminę Jerzmanowa  podczas    wydarzeń regionalnych.

Głosowanie odbywa się  na dwa sposoby:

  1. SMS – em:  wybierz numer 72280 i w treści wpisz RW KAPELA Jaczowiacy (koszt SMS 2,46 zł z VAT).
  2. telefonicznie: w trakcie trwania programu pt. Lista Przebojów  Ludowych Radia Wrocław  (każda niedziela  w godz. 7.00 – 10.00)  zadzwoń pod nr  71 339 90 60 i oddaj swój głos.

Głosowanie odbywa się do 24 marca 2018 r.

<