PrzejdĹş do treści

Aktualności

Turniej Zastępów im. Św. Jerzego w Gminie Jerzmanowa

Turniej Zastępów im. Św. Jerzego w Gminie Jerzmanowa

W dniach 20 -22 kwietnia na polanie za Bądzowem zorganizowano Turniej Zastępów im. Św. Jerzego Okręgu Dolnośląskiego. Takie wydarzenie było pierwszym w historii naszej gminy. Gmina Jerzmanowa gościła ponad 200 harcerzy i zuchów Chorągwi Dolnośląskiej.

 

Wszystko za sprawą powstałej niedawno 125. Jaczowskiej Drużyny Harcerskiej HUSARIA. Członkowie drużyny postanowili pochwalić się pięknem i gościnnością naszej gminy wśród harcerzy i zuchów całej Chorągwi Dolnośląskiej.

W turnieju uczestniczyło 50 zastępów i 2 gromady zuchowe z całego Dolnego Śląska. Naszą Gminę reprezentowały trzy zastępy 125. Drużyny Jaczów. Organizatorzy zadbali by weekend był pełen zmagań i wyzwań dla harcerzy. Jednym z trudniejszych zadań podczas turnieju okazała się wielka gra wojenna. Starsi harcerze noc spędzili w przygotowanych przez siebie szałasach – co również było jednym z zadań turnieju. Dla młodszych zuchów, dzięki uprzejmości p. Dyrektor Marioli Tuz, noclegi zapewniono
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej.

- Turniej Zastępów Św. Jerzego jest doskonałą okazją, w której harcerze mogą wykazać się swoimi umiejętnościami i hartem ducha oraz sprawdzić się i porównać z innymi drużynami. Komendant zgrupowania phm. Michał Gadowicz uznał również, że Bądzów to jedno z lepszych od lat miejsc organizacji turnieju, które umożliwiło organizację zmagań harcerskich na najwyższym poziomie.

Uroczyste podsumowanie turnieju odbyło się w niedzielny poranek. I miejsce zajął zastęp Macranthera ze Świebodzic. II miejsce zdobyli Dragoni z Jaczowa, podopieczni druha Mikołaja Sokalskiego. Warto dodać, że na 50 zastępów wszystkie zastępy 125. Drużyny Jaczowskiej znalazły się w pierwszej 5.

- Jestem pod wrażeniem pracy jaką wykonaliście i dyscypliny którą prezentujecie. Pierwszy raz mam okazję zobaczyć tylu harcerzy, zuchów i zuchenek w jednym miejscu. Tym bardziej cieszę się, że mogę Was gościć w Gminie Jerzmanowa. – mówił Wójt Lesław Golba. Oprócz wsparcia organizacyjnego, na zakończenie turnieju Wójt przekazał wszystkim uczestnikom pamiątkowe kompasy harcerskie.

Galeria

<