PrzejdĹş do treści

Aktualności

Gmina Jerzmanowa utworzy klub seniora

Gmina Jerzmanowa utworzy klub seniora

Zadanie pn. „Zakup  wyposażenia i organizacja Klubu Seniora”  stało się realne  za sprawą  Programu  Wieloletniego  „Senior+” na lata 2015-2020, z którego  Gmina Jerzmanowa  otrzyma  środki w wysokości 25.000 zł. 

 

 

Złożona  w konkursie oferta  obejmuje  zakup wyposażenia  m. in.  komfortowych  mebli oraz    sprzętu komputerowego.    Miejscem spotkań seniorów  będzie świetlica wiejska w Maniowie, gdzie  osoby starsze będą miały możliwość udziału w zajęciach,  wypożyczenia książek  oraz  zrelaksowania się  używając do tego gogli relaksacyjnych – urządzenia, które poprzez projekcję obrazów  pozwala na odpoczynek w nowoczesnym stylu.

Osoby korzystające z  Klubu Seniora  nie tylko znajdą  w Maniowie  dogodne warunki do odpoczynku ale  i ofertę  zajęć  adresowanych  do nich.  Gminne Centrum Kultury zapewni  warsztaty  rękodzieła,  zajęcia rehabilitacyjne,  gimnastyczne oraz  z arteterapii,    kursy obsługi komputera i inne  wsparcie  zwiększające    zaangażowanie  seniorów  w życie  lokalnej społeczności.

Dostęp do  Klubu Seniora  będzie bezpłatny. 

<