PrzejdĹş do treści

Aktualności

Powstaje kolejna nowoczesna świetlica wiejska

Powstaje kolejna nowoczesna świetlica wiejska

Gaiki to szósta miejscowość w Gminie Jerzmanowa, która doczekała się budowy nowej świetlicy. Nowy obiekt powstaje w bardzo dobrej lokalizacji, bo w samym centrum wsi. Nie byłoby to możliwe gdyby nie fakt, że kilka lat temu Gmina pozyskała nieodpłatnie działkę o powierzchni 18 arów od Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu.

Dokupiony został także przylegający do działki pasek gruntu od prywatnego właściciela. Dzięki temu powierzchnia działki pod świetlicę, plac zabaw i parking zwiększyła się do 25,5 ara. W ubiegłym roku skablowana została napowietrzna linia średniego napięcia przechodząca przez działkę co pozwoliło przystąpić do budowy świetlicy.


- Cieszę się, że realizacja inwestycji przebiega zgodnie z planem i do końca roku będzie zakończona. Mieszkańcy Gaików będą mieli piękny i nowoczesny obiekt do spotkań integracyjnych i imprez kulturalnych. Nie zabraknie tam również ciekawych zajęć dla dzieci i dorosłych. – mówi Wójt Gminy Jerzmanowa Lesław Golba.


- „Fajnie, że świetlica powstaje w tym miejscu. Na pewno jest bardzo potrzebna.”, Z tego co wiem będzie to bardzo funkcjonalny budynek z dużą i małą salą, z nowocześnie wyposażoną kuchnią – coś takiego jak w Łagoszowie Małym, widziałam tamtą świetlicę, jest bardzo ładna” – mówią mieszkańcy Gaików.


 

<