PrzejdĹş do treści

Aktualności

HENRYKA I CZESŁAW ŁYŻWA – RAZEM 65 LAT !

HENRYKA I CZESŁAW ŁYŻWA – RAZEM 65 LAT !

65 lat temu na ślubnym kobiercu stanęli Henryka i Czesław Łyżwa. Ona 17-latka z Wolnicy, on 21-latek z Zapniowa k. Opoczna - pobrali się 26 grudnia 1953 roku w Polkowicach. W święta Bożego Narodzenia świętowali swój jubileusz w gronie rodziny.

Poznali się w 1952 roku w Gaikach. Pan Czesław z oświadczynami długo nie czekał. Rok później wzięli ślub.  Czterech synów i córka z rodzinami, czternaścioro wnucząt z rodzinami oraz jedenaścioro prawnuków. Jest się czym pochwalić. Cała rodzina uczciła jubileusz żelaznych godów seniorów rodu podczas mszy świętej, która odbyła się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w kaplicy w Potoczku. Wiek nie przeszkadza jubilatom w aktywnym jak na ich lata życiu. Zresztą są do niego przyzwyczajeni. Pani Henryka wszak wychowała dzieci i pomagała przy wnukach. Jak mówi dzieci to najlepsze co ją w życiu spotkało.  Pan Czesław z kolei długie lata spędził ciężko pracując w PGR-ze w Potoczku. Grywał również na skrzypcach na weselach co było jego pasją i jednym z najlepszych wspomnień  z lat młodzieńczych.

Taka okazja nie zdarza się często. Jubilatów w Wigilię odwiedził wójt gminy Lesław Golba. Para małżonków wraz z rodziną powspominali dawne czasy, a małżonkowie wspólnie przeżyte lata. Zgodnie stwierdzili, że w życiu trzeba się wspierać, bo w małżeństwie są dobre i gorsze chwile, ale należy trzymać się razem.- Jestem pod wielkim wrażeniem tej pary. Doczekali razem takiego pięknego jubileuszu i tylko pozazdrościć takiej jasności umysłu i zdrowia. Widać u obojgu pozytywne nastawienie do ludzi i świata. – mówił wójt.

- Mamy nadzieję, że za 5 lat będziemy świętować wspólnie 70 rocznicę ślubu naszych rodziców w nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej w Gaikach – dodał syn Jan Łyżwa.Żelaznej parze życzymy jeszcze raz wszystkiego co najlepsze,
a przede wszystkich dużo zdrowia i kolejnych rocznic ślubu!


 

<