PrzejdĹş do treści

Aktualności

Sołtysi z pasją

Sołtysi z pasją

Przyznając wyróżnienia i nagrody w konkursie Sołtys Roku docenia się te osoby, które bezinteresownie, z pasją i zaangażowaniem działają na rzecz wsi. Dla których sołtysowanie to nie tylko sprawowanie funkcji, ale przede wszystkich troska o lokalną społeczność, umiejętność integracji wiejskiego środowiska i skuteczność w zabieganiu o upiększanie swojej miejscowości. Sołtys jest wizytówką wsi, prawdziwym gospodarzem i reprezentantem na forum gminy. Wójt Gminy w tym roku wskazał dwóch sołtysów do tego tytułu Zbigniewa Skowronka pełniącego funkcję sołtysa w Gaikach trzecią kadencję oraz Pana Eugeniusza Durała, który pełnił funkcję sołtysa w Smardzowie przez 8 kadencji! Pan Eugeniusz w tym roku nie kandydował, ustępując miejsca młodszemu pokoleniu.

11 marca 2019 r. w ogólnopolski Dzień Sołtysa Pan Zbigniew i Pan Eugeniusz wraz z Wójtem uczestniczyli w uroczystej Gali Sołtys Roku 2018 we Wrocławiu. Z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka otrzymali dyplomy z gratulacjami i prezentami za dotychczasowe osiągnięcia i pracę.Panowie zgodnie przyznają, że praca sołtysa wymaga uporu. Wymaga poświęcenia swojego czasu i zasobu energii do działania. Aby zrealizować jakiś projekt, trzeba się trochę nachodzić i natrudzić. Ale mówią, że warto. Zwłaszcza, że może liczyć na wsparcie Rady Sołeckiej, gminnych urzędników i wójta.

- Uważam, że jeśli ktoś decyduje się być sołtysem to tylko po to, aby zrobić coś dla wsi i jej mieszkańców. Funkcja sołtysa, to możliwość lepszego, bliższego poznania mieszkańców. Spędza się z nimi więcej czasu, lepiej się ich poznaje, ich radości i bolączki - dodaje sołtys Skowronek.

 

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa pragnę złożyć wszystkim Paniom i Panom Sołtysom wyrazy szacunku i uznania.
Państwa praca ma wyjątkowy charakter, ponieważ Sołtys jest zarówno gospodarzem jak i przedstawicielem wsi, którego mieszkańcy darzą zaufaniem. Na co dzień zajmują się Państwo sprawami lokalnych społeczności, starając się rozwiązywać problemy i mobilizować do działania.
W tym wyjątkowym dniu pragnę Państwu życzyć zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków, wszelkiej pomyślności, sukcesów w życiu prywatnym oraz jak najwięcej powodów do uśmiechu.

Wójt Gminy Jerzmanowa
Lesław Golba

 

<