PrzejdĹş do treści

Aktualności

Dzień Sołtysa – podziękowania, gratulacje i życzenia!

Dzień Sołtysa – podziękowania, gratulacje i życzenia!

11 marca w Polsce obchodzony jest Dzień Sołtysa – opiekuna i gospodarza wsi, jest świętem które ma zwrócić uwagę na codzienną pracę i zaangażowanie osób pełniących tą zaszczytną funkcję. Dzień naszych sołtysów odbył się 13 marca w Sali obrad Urzędu Gminy Jerzmanowa, przed sesją Rady Gminy gdzie życzenia sołtysom złożył Wójt Gminy Lesław Golba.

Wszyscy podkreślali ogromną rolę pracy na rzecz sołectw i niezwykłą rolę kontaktu z mieszkańcami.
- Na co dzień zajmujecie się Państwo sprawami lokalnych społeczności, starając się rozwiązywać problemy i mobilizować do działania. Niech nigdy nie zabranie wytrwałości , pomysłów na nowe wyzwania oraz inicjatyw integrujących lokalne społeczności. Życzę państwu wielu zawodowych i osobistych sukcesów, które pozwolą cieszyć się ze sprawowania funkcji Sołtysa – mówił wójt gminy.


Sześciu sołtysom z okazji zakończenia kadencji Wójt Gminy złożył podziękowania za pracę na rzecz społeczności lokalnej. Państwo sołtysi wykonywali swoje obowiązki przez różne okresy czasu. Dwóch z nich tj. Eugeniusz Durał i Ryszard Janiak przez 31 lat. Pozostałe Panie sołtyski przez 4 lata lub 8 lat. Sołtysi otrzymali okolicznościowe statuetki, listy gratulacyjne, prezenty oraz gromkie brawa.
 

Kadencję zakończyli: Ryszard Janiak (Potoczek), Eugeniusz Durał (Smardzów), Mariola Sierkiewicz (Jerzmanowa), Edyta Grzywacz (Jaczów), Bożena Wójcik (Modła) oraz Małgorzata Cichocka (Kurowice). 

Galeria

<