PrzejdĹş do treści

Aktualności

Strażackie zawody w deszczu

Strażackie zawody w deszczu

W sobotnie popołudnie 7 września na boisku sportowym „Dragona” w Jaczowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze. Trudne warunki atmosferyczne i nieustający deszcz nie przeszkodziły w rywalizacji 10 drużynom z  5 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Jerzmanowa - OSP Jaczów, OSP Jerzmanowa, OSP Smardzów, OSP Bądzów i OSP Kurów Mały,  bo przecież strażacy bez względu na porę roku i pogodę, o każdej godzinie są gotowi nieść pomoc i ratunek.

Przybyłych na wydarzenie uczestników i zainteresowanych przywitał Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jerzmanowej, a zarazem Wójt Gminy Lesław Golba. Drużyny strażaków wzięły udział w dwóch konkurencjach: w ćwiczeniach bojowych oraz w sztafecie. Rywalizacja była bardzo zacięta, wszyscy zawodnicy dawali z siebie wszystko by to ich drużyna wygrała. Jednak zwycięzca może być tylko jeden. W sekcji podstawowej męskiej I miejsce zdobyła jednostka OSP Jaczów. Zaraz za laureatem na II miejscu w sekcji męskiej uplasowała się OSP Smardzów, a trzecie miejsce zajęła drużyna OSP Jerzmanowa. Ponadto w zawodach wzięła udział żeńska drużyna OSP Jaczów, młodzieżowa drużyna do lat 14 z OSP Jerzmanowa, młodzieżowa drużyna powyżej lat 14 z OSP Jaczów i z OSP Jerzmanowa, a także dziecięca drużyna ochotników z OSP Jaczów.


Zwycięzcom wręczono ufundowane przez Wójta Gminy pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody w postaci bonów okolicznościowych do Strefy 997.  Ponadto wszystkim drużynom OSP biorącym udział w zawodach przekazano nagrody za uczestnictwo.  OSP Jaczów do przyszłych zawodów będzie trzymać u siebie w remizie puchar przechodni.


Wszystkim Drużynom OSP serdecznie gratulujemy!


 

 

<