PrzejdĹş do treści

Aktualności

Wrześniowy relaks i nauka w górach

Wrześniowy relaks i nauka w górach

W dniu wczorajszym po raz kolejny nasi uczniowie klas czwartych i szóstych wyjechali na zieloną szkołę. 15- dniowy pobyt w Świeradowie Zdroju odbędzie się dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, która na realizację zadania  pn. „Zielona Szkoła dla uczniów szkół podstawowych Gminy Jerzmanowa” przekazała 233 tys. 200 zł.

W tym roku do Świeradowa Zdroju pojechało łącznie 106 uczniów – 61 dzieci ze szkoły podstawowej w Jerzmanowej oraz 45 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie. Uczestnicy 15- dniowego turnusu zostali zakwaterowani w Hotelu Interferie MALACHIT. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli będą pokoje 3, 4 – osobowe z łazienkami. W ramach wyjazdu  uczniowie realizować będą program nauczania  oraz  programy wychowawcze  szkół, w tym zajęcia profilaktyczno – wychowawcze wg programu „Spójrz inaczej”. Na potrzeby realizacji zajęć edukacyjnych dostępne będą sale konferencyjne, świetlica wyposażona w sprzęt multimedialny, boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy, hala sportowa, siłownia. Uczniowie z pewnością skorzystają również z bogatego programu animacji, w ramach którego zaplanowane zostały wycieczki, zajęcia sportowe, pikniki oraz inne aktywności na świeżym powietrzu.-

-Zależy mi na tym, aby każdego roku w ramach Zielonej Szkoły duża grupa naszych dzieci mogła skorzystać z pobytu w górach czy nad morzem. Chodzi przede wszystkim o aspekt zdrowotny, ale też wychowawczy, gdyż taki wyjazd dodatkowo uczy 10-12 latka samodzielności i wpływa na integrację – mówi Wójt Lesław Golba.


 

 

<