PrzejdĹş do treści

Aktualności

GMINA JERZMANOWA NA IV POZYCJI W RANKINGU WYDATKÓW INWESTYCYJNYCH SAMORZĄDÓW

GMINA JERZMANOWA NA IV POZYCJI W RANKINGU WYDATKÓW INWESTYCYJNYCH SAMORZĄDÓW

Chodzi o ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2016-2018. Ranking opublikowało pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” i jak podkreślają jego autorzy to „jedno z najważniejszych zestawień pokazujących aktywność samorządów w Polsce”. Gmina Jerzmanowa znalazła się na IV miejscu w Polsce! 

Ranking  WSPÓLNOTY jest opracowaniem prof. Pawła Sieniewicza z Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie zestawień wszystkich samorządów analizowanych na podstawie obiektywnych danych ze sprawozdań finansowych JST, danych GUS, dodatkowo uzupełnionych ankietyzacją prowadzoną przez pismo WSPÓLNOTA. Ranking odnosi się do wszystkich inwestycji samorządowych, łącznie z wydatkami inwestycyjnymi spółek komunalnych. Wyniki pokazują liderów inwestycji, którzy zaangażowali najwięcej środków i sił w poprawę jakości życia mieszkańców.

- Miło mi poinformować, że Gmina Jerzmanowa znalazła się na IV miejscu w Polsce w Rankingu Pisma Samorządowego WSPÓLNOTA podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2016-2018. Miałem przyjemność osobiście odebrać nagrodę podczas uroczystej Gali w MCK w Katowicach. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu oraz tym, którzy trzymają zawsze kciuki za naszą gminę – poinformował Wójt Gminy Lesław Golba. 

 

<