PrzejdĹş do treści

Aktualności

Pani Elżbieta z Jaczowa skończyła 99 lat ! To najstarsza mieszkanka naszej gminy !

Pani Elżbieta z Jaczowa skończyła 99 lat ! To najstarsza mieszkanka naszej gminy !

W Gminie Jerzmanowa coraz więcej osób poszczycić się może pięknym wiekiem. Co rusz piszemy o jubilatach mających dziewięćdziesiąt pięć i więcej lat. Pani Elżbieta Bachta z Jaczowa jest jedną z nich. W niedzielę 6 października świętowała swoje 99 urodziny! To obecnie najstarsza mieszkanka naszej gminy.


Jubilatka urodziła się 6 października 1920 roku w Gliniku Średnim położonym w województwie podkarpackim, w powiecie strzyżowskim, w gminie Frysztak. Tu żyła i uczyła się zawodu krawcowej, aż do 1946 roku, kiedy to wraz z rodziną zostali wysiedleni na Zachód.  – Przywieźli nas pociągiem, wysadzili na stacji w Głogowie i tak znaleźliśmy dom w Jaczowie – opowiada Pani Elżbieta.  Tu także na życie zarabiała jako krawcowa. – Była znaną krawcową w okolicy! Nie tylko potrafiła szyć, ale także potrafiła robić wykroje. Marynarkę oraz bluzkę, którą dziś ma na sobie sama sobie uszyła! – mówią członkowie rodziny.  – Guziki na tej bluzce są z sukni ślubnej mojej mamy – dodaje z uśmiechem Pani Elżbieta.  Pani Elżbieta cieszy się dobrym zdrowiem, niezłą pamięcią i dobrym poczuciem humoru.

Z okazji tak zacnego jubileuszu powinszowania jubilatce składała nie tylko rodzina, ale także Wójt Gminy Lesław Golba, od którego otrzymała pamiątkową statuetkę oraz bukiet kwiatów.
- W imieniu wszystkich mieszkańców gminy życzę Pani  dużo zdrowia i siły do pokonywania wszelkich trudów życia, Błogosławieństwa Bożego na kolejne lata oraz samych radosnych dni spędzonych w gronie życzliwych, troskliwych, najbliższych sercu osób. Nie życzę Pani 100 lat, lecz 120! – powiedział wójt gminy.

Gratulujemy Pani Elźbiecie pięknego wieku, pogody ducha i życzymy dużo sił, dalszych lat w zdrowiu z niegasnącym uśmiechem na twarzy.

<