PrzejdĹş do treści

Aktualności

Aktualności

Program wymiany kotłów w Gminie Jerzmanowa

Chroń owady zapylające !

KONKURS "Piękna Wieś Dolnośląska 2019"

 

Informujemy, że Samorząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza konkurs pn.„Piękna Wieś Dolnośląska 2019”

Konkurs w naszym Województwie organizowany jest już po raz jedenasty i jest jedną z form wsparcia jakie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oferuje społecznościom lokalnym uczestniczącym w Odnowie Dolnośląskiej Wsi.
 
Tegoroczna edycja Konkursu zorganizowana zostanie w IV kategoriach:
1. „Najpiękniejsza Wieś”
2. „Najpiękniejsza Zagroda”
3.„Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi”
4. „Najlepszy start w Odnowie Wsi”.

„Rolniku – uważaj na kleszcze”

„Rolniku – uważaj na kleszcze”

Kleszcze uważane są za jedne z najbardziej niebezpiecznych stawonogów zagrażających zdrowiu zarówno ludzi jak i zwierząt. Przenoszą wiele gatunków wirusów i bakterii. Żyjące w Polsce kleszcze, najczęściej przenoszą choroby takie jak:  kleszczowe zapalenie mózgu oraz  boreliozę. Kojarzymy je zazwyczaj z ciepłymi porami roku, ponieważ najczęściej atakują wiosną, latem i jesienią. Tymczasem teraz, już w marcu, pajęczaki są aktywne. Kleszcz wyczuwa potencjalną ofiarę już z odległości 20m. Reaguje na temperaturę ciała, zapach potu i wydychany dwutlenek węgla. Ukłucie jest w zasadzie niewyczuwalne. Kleszcz wprowadza wydzielinę, która zawiera substancje znieczulające co zapobiega krzepnięciu krwi. Ugryźć i zarazić może każde stadium kleszcza, nawet mikroskopijna larwa.

Informacja Wojewody Dolnośląskiego

Portal Interesanta

Portal Interesanta

Z dniem 18 marca Urząd Gminy Jerzmanowa rozpoczął uruchamianie platformy elektronicznych usług administracji publicznej tzw. "Portalu Interesanta". Funkcjonalność platformy będzie sukcesywnie rozwijana o nowe usługi.

Informacja o nierozstrzygnięciu naboru

Informacja o nierozstrzygnięciu naboru

Wójt Gminy Jerzmanowa informuje, że w wyniku zakończenia procedury otwartego naboru na stanowisko urzędnicze pracownika ds. oświaty nie został wybrany żaden kandydat.

<