Obwiesczenie Wójta Gminy Jerzmanowa z dnia 10.03.2025
Na podstawie art. 10 §1, art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2024.572), oraz art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz.U.2024.1112 ze zm.)
WÓJT GMINY JERZMANOWA PODAJE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI
informację przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa stacji paliw płynnych oraz warsztatu i myjni dla samochodów ciężarowych w miejscowości Bądzów gmina Jerzmanowa, powiat głogowski, na działce nr 110/28”, o otrzymaniu od:
- Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie opinii VW.ZZŚ.4901.99.2024.ES z dnia 2 października 2024 r. w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko,
- Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu postanowienia nr WOOŚ.4220.332.2024.NB.8 z 16 stycznia 2025 r. w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.
- Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Głogowie postanowienia nr 203/24 z dnia 9 lipca 2024 r. w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.
Jednocześnie zawiadamiam o zgromadzeniu wystarczających dowodów i materiałów do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Stosownie do art. 10 §1 Kpa organ administracji publicznej obowiązany jest zapewnić stronom czynny udział w każdym stadium postępowania, a przed wydaniem decyzji umożliwić im wypowiedzenie się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań. Strony w terminie 7 dni od daty podania powyższej informacji do publicznej wiadomości, mają prawo do zapoznania się i wypowiedzenia co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań w siedzibie Urzędu Gminy Jerzmanowa, ul. Lipowa 4, pok. nr 121 w godzinach pracy urzędu.
Niniejszym informuję, że wyznacza się nowy termin wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla niniejszego przedsięwzięcia – do dnia 4 kwietnia 2025 r. Informuję,
że w przypadku niezałatwienia sprawy w terminie lub prowadzenia postępowania dłużej niż jest to niezbędne do załatwienia sprawy, stronie przysługuje prawo do wniesienia ponaglenia do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Legnicy za pośrednictwem Wójta Gminy Jerzmanowa. Ponaglenie powinno zawierać uzasadnienie.
Obwieszczenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie:
•na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Jerzmanowa, ul. Lipowa 4,
•na stronie internetowej Urzędu Gminy Jerzmanowa (www.jerzmanowa.com.pl),
•w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Jerzmanowa(www.bip.jerzmanowa.com.pl).
Niniejsze zawiadomienie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia, w którym nastąpiło jego publiczne obwieszczenie.