Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 na placu przy Urzędzie Gminy w Jerzmanowej 11 września w sobotę odbyły się gminne zawody sportowo-pożarcznicze.

W sztafecie z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych walczyli ze sobą strażacy ze wszystkich naszych pięciu OSP, którym kibicowało wielu przybyłych mieszkańców.

Mimo popołudniowej burzy zawody przebiegły bezpiecznie, a woda na szczęście lała się jedynie z wężów strażackich. Podczas zawodów można było oglądać również drużynę kobiecą z OSP Jaczów, która poradziła sobie znakomicie.

W klasyfikacji końcowej III miejsce wywalczyła drużyna z OSP Jerzmanowa. Na II miejscu uplasowali się strażacy z OSP Jaczów. Zwyciężyła drużyna z OSP Smardzów, która wywalczyła puchar przechodni wójta. Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę wraz z drużyną kobiecą z Jaczowa na zawodach powiatowych w Kotli 19.10.br.

- Wszystkim drużynom pragnę raz jeszcze podziękować za udział i serdecznie pogratulować wyników. Szczególne gratulacje składam młodym strażakom, którzy wstępują w szeregi naszych ochotniczych jednostek i pięknie reprezentują swoje jednostki na zawodach gminnych. – mówił wójt i jednocześnie Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP Lesław Golba