Flaga Polski, jako jeden z symboli narodowych zajmuje szczególne miejsce w naszej tradycji i kulturze. Co roku od 2004r. dzień 2 maja obchodzony jest jako Święto Flagi ustawione przez Sejm RP. Także co roku od 2011 r. czcimy to święto oraz pozostałe nasze święta narodowe poprzez wywieszanie biało-czerwonych flag na głównych drogach i ulicach miejscowości naszej gminy. W związku z  Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej , zachęcamy wszystkich Mieszkańców Gminy Jerzmanowa do wywieszenia flagi w trakcie całego weekendu majowego, a przy okazji do włączenia się w akcję #mojaflaga organizowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. 

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga Zachęcamy również Was do wrzucania zdjęć swoich flag w komentarzach na naszym facebookowym profilu @gminajerzmanowa! Zdjęcie z największą liczbą „lików” otrzyma od nas zestaw gadżetów z herbem naszej gminy! 

Serdecznie zachęcam naszych mieszkańców do uczczenia Święta Flagi poprzez wywieszenie na swoich domach, balkonach i posesjach naszej flagi narodowej. Niech biało-czerwona powiewa w każdym zakątku naszej gminy i niech przypomina o tym, jak ważnym jest dla nas symbolem. Świętujmy razem!

Lesław Golba 
Wójt Gminy Jerzmanowa