Ze świadczeń gwarantowanych może skorzystać każdy mieszkaniec gminy Jerzmanowa, który w dniu rozpoczęcia korzystania z gwarantowanych świadczeń w zakresie rehabilitacji ukończył 40 rok życia i posiada skierowanie lekarskie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (nie będą honorowane skierowania wystawione przez lekarza prowadzącego wyłącznie prywatną działalność leczniczą).

Należy udokumentować zamieszkiwanie na terenie gminy Jerzmanowa poprzez:

• złożenie potwierdzenia zamieszkiwania na terenie gminy Jerzmanowa w postaci kserokopii pierwszej strony zeznania podatkowego od osób fizycznych (PIT) z podanym adresem zamieszkania na terenie Gminy Jerzmanowa; w przypadku osób, które nie podlegają obowiązkowi złożenia PIT inny dokument potwierdzający zamieszkiwanie na terenie gminy Jerzmanowa.

Co zawiera pakiet rehabilitacyjny:

• konsultację z fizjoterapeutą, dopasowanie indywidualnego zestawu zabiegów z zakresu świadczeń gwarantowanych,
  • indywidualny plan rehabilitacyjny - długość cyklu będzie dobrana przez fizjoterapeutę w zależności od stanu zdrowia pacjenta,
  • maksymalnie 5 zabiegów każdego dnia cyklu.

REALIZATOR: Głogowski Szpital Powiatowy Sp. z o.o.

MIEJSCE: ośrodek zdrowia w Jerzmanowej przy ul. Lipowej 4A -I piętro

REJESTRACJA: rejestracja OSOBISTA od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 18.00

CZAS TRWANIA: od 01 czerwca 2023 r. do 30 czerwca 2024 r.

Za kwalifikację do programu odpowiedzialny jest Głogowski Szpital Powiatowy Sp. z o.o., który zobowiązany jest prowadzić zapisy na zabiegi z zakresu rehabilitacji leczniczej według kolejności zgłoszeń i w granicach wartości środków finansowych przeznaczonych na realizację zadania.

DOKUMENTY POTRZEBNE PRZY REJESTRACJI:

• skierowanie lekarskie na rehabilitację,
  • dokument z numerem PESEL,
  • kserokopia pierwszej strony zeznania podatkowego od osób fizycznych (PIT) z podanym adresem zamieszkania na terenie Gminy Jerzmanowa; w przypadku osób, które nie podlegają obowiązkowi złożenia PIT inny dokument potwierdzający zamieszkiwanie na terenie gminy Jerzmanowa.

* W przypadku osób, które zostaną zakwalifikowana do świadczeń z zakresu rehabilitacji po dniu 30 czerwca 2023 r. przy rejestracji Pacjent będzie musiał dodatkowo złożyć oświadczenie o niekorzystaniu z rehabilitacji finansowanej przez Gminę Jerzmanowa w ciągu ostatnich 6 miesięcy.