Niesamowity dzień dziecka odbył się w tym roku na terenie Zespołu pałacowo-parkowego w Jerzmanowej. Park za pałacem zatętnił życiem jak za dawnych czasów. Gorącą atmosferę zapewniła nie tylko pogoda lecz także moc atrakcji przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury. Program imprezy pod nazwą Średniowieczna Jerzmanowa przyciągnął licznych gości.

Drewniana karuzela z wiklinowymi koszami, czerpanie papieru, mielenie zboża żarnem, robienie podpłomyków, wyplatanie koszy z wikliny, tkanie materiałów na krosnach, strzelanie z kuszy i łuku, walki na miecze, pokaz uzbrojenia i walk rycerskich – to wszystko zobaczyć można było w średniowiecznym miasteczku. Pamiątkę w postaci już współczesnego, bo cyfrowego zdjęcia można było zrobić sobie w wyjątkowej średniowiecznej fotobudce. Teatr kulinarny Krzysztofa Górskiego serwował iście staropolski poczęstunek – bliny.

Sportową rywalizację zapewniali instruktorzy i animatorzy z Fitness Mani do zorganizowanych przez nich konkursów ustawiały się długie kolejki. Mnóstwo emocji wzbudził wcale nie łatwy konkurs wiedzy historycznej na temat gminy Jerzmanowa zorganizowany przez Bibliotekę, w którym główną wygraną był tablet. Nagrody zwycięzcom wręczał Wójt Gminy Jerzmanowa – Lesław Golba i Przewodniczący Rady Gminy – Tadeusz Kozakowski.

Dużą popularnością cieszyła się także strefa malucha w której rodzice mogli odpocząć na kocach i leżakach spokojnie obserwując swoje maluchy pod opieką animatorów podczas zabaw w kuleczkowym lub klockowym basenie czy zabawie kukurydzianymi klockami Playmais.

Najmłodsi mogli śmiało skakać na dmuchańcach, szaleć w dmuchanych kulach i na trampolinach, ganiać po parku strzelając z elektronicznego paintballa, zrobić sobie tatuaż z henny, pomalować twarze, a straż OSP z Jaczowa woziła najmłodszych kładem do samego końca imprezy.

To był naprawdę wyjątkowy dzień zorganizowany z myślą o dzieciach ale z pewnością tego dnia również dorośli odnaleźli w sobie pierwiastek dziecięcej radości.