W środowe przedpołudnie ( 19.10.2022 r.) na terenie zespołu pałacowo-parkowego odbył się konkurs Biegów przełajowych, w których wzięły udział dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Biegi podzielone były na 3 kategorie wiekowe na dystansach o długości 400 i 700 m  z podziałem na dziewczęta i chłopców.  

Miejsce konkursu odbywającego się w otoczeniu piękna pałacu i jego parku w Jerzmanowej również motywowało do zdrowej rywalizacji. Kolorowe, trójkątne girlandy wyznaczały przebieg trasy i obejmowały przeznaczone do tej aktywności, odbudowane w 2021 r.  ścieżki. Uczestników biegu za dotarcie do celu nagrodzono medalami. Wyróżniający się zawodnicy stanęli na podium gdzie wręczono im pamiątkowe dyplomy. 

Sportowa rywalizacja zakończyła się uzyskaniem III miejsca przez uczniów szkoły z Jerzmanowej w II Jesiennych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w głogowskim Parku Południowym. Impreza sportowa miała charakter integracyjny w trosce o rozwój i zdrowie dzieci i młodzieży, dostarczając wszystkim dużo satysfakcji i radości.