Prace przy realizacji projektu przebudowy stodoły i obory na świetlicę wiejską wraz z kręgielnią na terenie zespołu parkowo-pałacowego w Jerzmanowej dobiegają końca. 

Z pewnością w najbliższym czasie możemy spodziewać się oficjalnego otwarcia tych obiektów. Z zewnątrz zauważamy wykończenie terenu wokół budynków, które wraz z nadejściem nowej pory roku nabierze świeżych kolorów wiosennej zieleni. Otwarta przestrzeń jest ładnie wkomponowana w obiekt architektoniczny. 

Odtworzono wszystkie wrota i przywrócono im stan pierwowzoru. Wykorzystane zostały wszystkie stare okucia z zachowaniem ich zabytkowego charakteru.  Nadany koloryt nawiązuje do wszystkich innych wrót i bram w zespole, a także stanowi zabezpieczenie drewna oraz osłonę wnętrza obiektów przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wszystkie prace zbliżają obiekt do końcowych odbiorów budowlanych.

Godnym zwrócenia uwagi jest pomieszczenie w części  piwnicznej  świetlicy, wyniesione powyżej gruntu. Zachwyca tam charakterystyczne sklepienie kolebkowe z murem ułożonym wozówkowo, które  mieści odcinkowe lunety spełniające funkcję doświetlającą przez zwiększony kąt padania światła. Całość wykończona stylem charakterystycznym dla renesansu i baroku. Wnętrza obiektu ubogacają sklepienia łukowe.

Wysoka staranność wykonanych prac we wnętrzach, przy zachowaniu szczegółów architektury tamtych czasów, robi wrażenie i na pewno spowoduje, że żaden odwiedzający nie przejdzie obok nich obojętnie.

Nie możemy doczekać się tej chwili …