Przywitaliśmy właśnie lato. 20 czerwca Pierwszy dzień LATA był najdłuższym w roku i trwał 16 godzin 46 minut. Słońce zaszło o godzinie 21.00. Po tym dniu następuje najkrótsza noc w roku, która była czczona już przez naszych słowiańskich przodków jako Noc Kupały.

W czerwcu natura daje nam najdłuższe dni. W tym czasie dookoła ogrody toną w kwiatach. Obserwujemy i podziwiamy wszelkie odmiany róż szlachetnych. Przy słonecznej pogodzie typowe kwitnące latem rośliny jak róże, bez czarny czy lawenda, a także nasturcja, słoneczniki i nagietki dostarczają nektaru motylom i pszczołom. Kwitnieniu poddają się dalie, lilie i gladiole, które można łączyć w piękne kolorowe kompozycje uwydatniające woń swych dojrzałych kwiatów. Wokół naszego Pałacu obserwujemy bardzo szeroki wachlarz roślinności budzący o tej porze, swym bujnie uwydatnionym obrazem, podziw dla odwiedzających to miejsce.

W czasie zabaw organizowanych podczas Nocy Kupały rozpalano ogromne ogniska wokół których tańczono, aby wypędzić złe moce. Dużą wagę przywiązywano do wróżb. Jedną z popularniejszych było puszczanie na wodzie przez dziewczęta wianków z zapaloną świecą. Liczyły one tym samym na szybkie i szczęśliwe zamążpójście.

Słoneczny czas lata sprzyja przyrodzie i naszemu wypoczynkowi kumulując w nas energię na trudniejsze okresy roku.Ożywiona na zdjęciach natura prezentowana jest na dołączonych w galerii zdjęciach.