W Jerzmanowej na terenie zabudowań pałacu i jego parku dnia 23 lipca 2022 odbyła się impreza w klimacie SPOTKANIA KULTUR. Duże zainteresowanie i zaangażowanie gości pozwoliło na nieustanną zabawę od godz. 17.00 do godz. 01 w nocy.

Jest to jedna z ważniejszych imprez organizowanych cyklicznie na terenie Gminy Jerzmanowa. To już szóste wydarzenie kulturalne było ważne dla egzystencji człowieka, a wiązało się ze sferą duchową, kulinarną i fizyczną. Korzystając z uroków zabytkowego miejsca i pogody, każdy kto pojawił się na imprezie znalazł strawę dla ciała i duszy. 

Muzykę z różnych krajów w specjalnie przygotowanym repertuarze, Kuchnie Świata czyli potrawy serwowane na stoiskach przez Koła Gospodyń Wiejskich i sołectwa, a także strefę „Startuj po zdrowie”, gdzie każdy od małego do starszego otrzymał nie tylko zachętę by dbać o zdrowie, ale i sporą dawkę ruchu.

W edycji Spotkania Kultur 2022 zaprezentowana została przez artystów kultura z różnych stron świata. Początkowo zaczęliśmy od Indii, Ukrainy, słonecznej Grecji, trochę Francji, a na koniec pokazał się topowy, góralski zespół Baciary.
Niesamowite rytmy góralskie podniosły na duchu wszystkich uczestników, wyzwalając w nich chęć zabawy i tańców.