Dnia 29 czerwca 2023 r. w imieniny Świętych Apostołów Piotra i Pawła po zakończonej Mszy Świętej w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Jerzmanowej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Parafianie w szczególny sposób pamiętali o imieninach Księdza Proboszcza Piotra Matusa składając na jego ręce kwiaty i podziękowania. Następnie wierni wzięli udział w turnieju wędkarskim, którego inspiracją było wspomnienie o świętym Piotrze trudniącym się zawodem rybaka. 

Wszyscy uczestnicy chcący spróbować pracy rybaka, której patronuje Święty Piotr (Szymon) przenieśli się na stanowiska wędkarskie wokół stawu na terenie parku pałacowego. Zainteresowanie wędkowaniem na stawie okazywało wiele osób, w tym również panie i dzieci. 

Zwieńczeniem turnieju było wręczenie przez Księdza pamiątkowych dyplomów z pałacem w tle dla każdego uczestnika amatorskich połowów. 

W wędkowaniu wyróżniły się Panie Mariola Tuz i Beata Korchut, które za złowienie 9 rybek zostały obdarowane praktycznymi nagrodami. Wspólne biesiadowanie uatrakcyjniła także serwowana pieczona ryba podgrzana w piecu i podawana ze swojskim chlebem. Spotkanie było także okazją do wspólnej integracji, wymiany doświadczeń i ciekawostek o wędkowaniu w czasach dawnych i obecnych, które trwało do blasku księżyca. 

Patronowie dnia zadbali o piękną pogodę przy której relaks i wypoczynek zostały zapewnione każdemu odwiedzającemu w tym dniu przypałacowy staw, na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jerzmanowej.